Nieszablonowość

Nieszablonowość. Co to dla Was znaczy? Wydaje mi się, że dla każdego ma inne znaczenie. Być oryginalnym, postępować po swojemu, ale rozsądnie. Stać się kreatywnym. Tylko czy w dzisiejszych czasch jest to możliwe? Weźmy pod lupę szkołę. Podstawówka, gimnazjum, potem technikum lub liceum. Po każdym z nich uczniowie zobowiązani są do napisania testu. Podsumowanie zdobytej wiedzy- to rozumiem. Tylko czy przedmioty z których piszemy egzaminy rozwijają nasz umysł? W niektórych przykładach na pewno. Do nauki, do zapamiętywania zagadnień. Najczęściej jednak na takich egzaminach powiedzmy z języka polskiego musimy zrobić między innumi analizę tekstu. I wtedy umiera nasza nieszablonowość.

 Wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby dobrze rozwiązać zadania musimy trzymać się określonej rzeczy, określonego schematu. Szkoda, że jesteśmy oceniani pod względem analizy (chociaż nie zaprzeczam, że to też jest bardzo ważne), a nie pod względem kreatywności. Jeśli się ze mną zgadzasz- postępuj czasem inaczej niż inni, bądź oryginalny, kreatywny, a tego nie pożałujesz! ;D
Zgadzacie się ze mną? Próbujecie być oryginalni? Co sądzicie o takich postach? Zapraszam do wyrażania swojej opinii w komentarzu! :)
Tradycyjnie zapraszam na grupę ;) KLIK!10 komentarzy:

 1. Ja nie lubię naśladować moich rówieśników, ale jeśli chodzi o egzaminy wolę aby zostało tak jak jest, bo gdybyśmy mieli wykazać się kreatywnością - godzinka nie wystarczy na pewno. :)


  xnatg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie napisane! :d

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo nie lubię upodabniać się do innych. Wolę być własną wersją siebie :D Super notka <3


  kasia-kate1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma to sens co piszesz. :)
  Bycie oryginalnym powinien być każdy.
  Zapraszam do siebie http://copolecacie.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w klasie była dziewczyna, która całkiem inaczej odbierała poezję, niż typowe schematy. To co mówiła nie było złe. Po prostu czuła duszę poezji. Nasz nauczyciel doceniał to i nie obniżał jej ocen za to, że nie wpisywała się w "klucz".

  pozdrawiam
  http://edzia-photoamator.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Sliczy blog :) Ja nie lubię upodabniać się do ludzi. Jest jeden problem. W dzisiejszych czasach, ten kto jest inny jest zły, gorszy. Przynajmniej ja odnoszą takie wrażenie. www.pisany-z-pasji.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresował mnie Twój blog! Przy tej okazji zapraszam również do siebie :)MÓJ BLOG [KLIKNIJ]

  OdpowiedzUsuń
 8. Zostałaś nominowana do LBA! Więcej informacji tutaj -> http://littleheartboy96.blogspot.com/2015/05/10-lba-liebster-blog-awards.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie ocenianie jest najlepsze jakie do tej pory wymyślono i najbardziej sprawiedliwe. Do oceniania kreatywności nie ma klucza, nie ma skali w jakiej można ją ocenić. No i każdy ma inną, co może generować niesłuszne ocenienie. Komuś dana rzecz może się podobać, a komuś nie, więc bardzo łatwo o niesprawiedliwość.
  Nie mówię, że aktualny system jest super, ale najbardziej sprawiedliwy jaki mogli wymyślić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze! Dajecie mi motywację, żeby prowadzić bloga dalej. ♥
Weryfikacja obrazkowa wyłączona. :)