DesignDIY #2: Jak wykonać własne tytuły gadżetów?

Witam już w drugim poście o tej tematyce. Dzisiaj wytłumaczę Wam jak zrobić własne tytuły gadżetów. Jest to bardzo proste, a przy okazji świetnie urozmaica nasz design i nie musimy ograniczać się do czcionek bloggera. To zaczynamy! :3

Myślę, że najprościej będzie tę czynność wykonać w picmonkey.com. Strona ta oferuje różne ciekawe czcionki i nie musimy ściągać jakiś z internetu, żeby zrobić to w innym programie.

Pierwsze co robimy to sprawdzamy w bloggerze jaką szerokość ma nasza kolumna boczna aby gadżety nie były za duże. Wchodzimy w SZABLON>DOSTOSUJ>DOSTOSUJ USTAWIENIA SZEROKOŚCI. Patrzymy ile wynosi szerokość paska bocznego. U mnie jest to 280px.

Wchodzimy na stronę picmonkey.com i wybieramy opcję DESIGN>CUSTOM, a następnie wpisujemy w okienka wymiary. Wpisujemy do okienek wymiary szerokość i wysokość swojej bocznej kolumny w moim przypadku to 280x280. Przyciskamy "Make it".


Pierwsze co robimy w otwartym programie to wybieramy pierwszą zakładkę i drugą funkcję czyli kolor tła. Musimy go zaznaczyć na przeźroczysty jeśli chcemy aby nie było widać tła napisów.

Potem już wiele zależy od Waszej wyobraźni :). Wchodzimy w zakładkę tekstową wybieramy pasującą do naszego bloga czcionkę i kolor. Co tu więcej mówić? :)

Pod koniec przydałoby się jeszcze przyciąć napis, żeby nie był ona za duży. Cofamy się do pierwszej zakładki i wybieramy pierwszą funkcję. Przeciągamy ramkę, aby była jak najmniejsza, ale też nie ucinała liter.
Zapisujemy obrazek i wykonujemy tyle tytułów ile potrzebujemy. Teraz pozostało wstawić je na bloggera. A jak? To bardzo proste! Wybieramy na bloggerze zakładkę UKŁAD po czym wciskamy DODAJ GADŻET. Musimy potem wybrać gadżet OBRAZ i wgrać tam nasz tytuł gadżetu. Wciskamy tam także opcję ZMNIEJSZ, ABY DOPASOWAĆ. Na końcu potwierdzamy wszystko przyciskiem ZAPISZ.No i gotowe! Lubicie takie poradniki? Chcecie ich więcej? Jeśli macie jakieś pytania co do posta lub do mnie śmiało piszcie w komentarzu! :)

Facebook I Instagram I Grupa czytelników I Snapchat- atramka

12 komentarzy:

 1. Fajne i przydatne posty z tej serii :)
  Obserwuję :)

  co-ona-zmalowala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że dopiero teraz to napisałaś, już zdążyłam do tego dojść. Ale poradnik bardzo przydatny, na pewno ktoś skorzysta. Więcej takich poproszę!
  http://kingas1blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie,że o tym napisałaś - właśnie się zastanawiałam jak to zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kreatywny pomysł :D

  http://zollysx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że tu wpadłam. Zawsze lubię patrzeć na takie poradniki, bo dzięki temu uczę się jak doprowadzić swoją stronkę do porządku ;)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyda się taki post innym ^^

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy poradnik, przede wszystkim bardzo rzetelnie i dokładnie przeprowadzony, nie sposób się pomylić w tworzeniu własnych rzeczy. :) mnie osobiście się nie przyda, bo za bardzo nie lubię zmieniać swojego bloga (chociaż marzy mi się zamiana totalna, ale to pewnie w wakacje). :))
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post ;) Może wypróbuję!
  http://jullia2452.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo pomocny post! Na pewno wielu osobom się przyda ;)

  Pozdrawiam ♥
  www.mypastel-garden.pl [klik]

  OdpowiedzUsuń
 10. niedawno wszędzie szukałam takiej instrukcji ;D świetna zmiana designu ;) http://creamshine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak.... nareszcie znalazłam! Fajnie wszystko wytłumaczone, na pewno skorzystam. Szukałam takiego poradnika i rzadko kiedy się trafia na taki świetny. Polecę innym ♥

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze! Dajecie mi motywację, żeby prowadzić bloga dalej. ♥
Weryfikacja obrazkowa wyłączona. :)