Przeczytaj, bo warto #2- "Dawca" Lois Lowry

Znowu trochę o książkach- tak bardzo mi ich na blogu brakowało. Ponieważ dawno nie było tego typu wpisu- przychodzę do Was z recenzją wspaniałej książki. Nawet jeśli nie lubicie czytać, proszę, przeczytajcie chociaż kawałek tego co Wam zaraz naskrobię. A nóż Ci się spodoba?
„Dawca” to wspaniała powieść napisana przez utalentowaną autorkę powieści- Lois Lowry. Na podstawie tej fenomenalnej książki powstał film pt. „Dawca pamięci”. „Przebrnęłam” (oczywiście z wielką przyjemnością) przez te dwa arcydzieła, ale dzisiaj skupię się szczególnie na książce, która podbiła moje serce.
W dość małym społeczeństwie, w którym ludzie zapomnieli czym są kolory i uczucia mieszka dwunastoletni chłopiec Jonasz. Podczas corocznej uroczystości- tak samo jak reszta jego rówieśników- zostanie mu przydzielona praca. Jest ona bardzo dobrze przypasowana do danego dziecka, ponieważ przez długi czas byli obserwowani i właśnie z tego władze państwa wiedzą jakie przypisać mu zadanie. Jonasz od pewnego czasu widzi coś więcej. Chwilami dostrzega kolory i okazuje więcej uczuć. Dostąpił wielkiego zaszczytu w postaci zostania Odbiorcą. Ta funkcja jest bardzo ciężka i przytłaczająca, ale chłopiec mimo wszystko chce jej sprostać. Jego zajęcie miało polegać na odbieraniu od Dawcy- nauczyciela Odbiorcy- wspomnień. Miał się dowiedzieć wszystkiego o swoim społeczeństwie i tych dobrych rzeczy i bardzo złych. Bohater bardzo utożsamia się ze swoim nauczycielem. Jednak kiedy dowiaduje się najstraszniejszych rzeczy- nie może już tego znieść. Razem wymyślają plan, który pozwoli im… To już lepiej doczytajcie sami :).
Jak spodobała Wam się recenzja tej książki? Czytaliście ją lub zamierzacie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!
 Facebook I Instagram Grupa czytelników I Snapchat- atramka

13 komentarzy:

 1. Bardzi fajny post :D
  Ciekawy wystrój :)
  Kiedyś na pewno przeczytam Dawcę :)
  Zapraszam do siebie: http://once-upon-a-time-in-neverland.blogspot.dk/
  Obs/obs?

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce. :)


  × Zapraszam na xnatg.blogspot.com ×

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny post!
  ja osobiście to nienawidze czytać książek ;<

  zapraszam do mnie : http://kamila-mazur.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. super blog i cudny wpis !
  http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam, ale może kiedyś.. :)
  http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2015/06/cocktail-is-always-good-idea-for-hot-day.html
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad u mnie <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam, pierwsze słyszę o tej książce. Do jakiego wieku odbiorcy jest ona mniej - więcej skierowana? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz słyszę o takiej książcę, ale musze powiedziec, że mnie zachęciłaś, ehh gdybym tylko miała więcej czasu :(

  Zapraszam do mnie! Reaktywacja bloga! http://www.malinowe-ciasto.blogpsot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś już o tej książce słyszałam :)
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka już kiedyś obiła mi się o uszy, a ty mi o niej przypomniałaś, zbliżają się wakacje, więc zapewne po nią sięgnę. Dobra, krótka recenzja i opis. :) http://nothinghappenswith.blogspot.com/ pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam czytać ksiązki, i podejrzewam, że po nią też sięgnę! :)

  http://marvellousnat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie prowadzisz bloga, posty są naprawdę przemyślane i cudownie napisane! + przepiękne zdjęcia. Jesteś wzorem do naśladowania wśród blogerek :)
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Mam prośbę, znalazłabyś trochę wolnego czasu do poklikania w linki do CHOIES w moim ostatnim poście? Bardzo mi zależy, ponieważ pragnę rozwijać bloga poprzez lepsze look'i co umożliwia mi CHOIES. Byłabym bardzo wdzięczna, po kliknięciu w każdy link trzeba poczekać 15 s na tej stronie, bo inaczej kliknięcie się nie liczy. Koniecznie napisz mi czym mogłabym się odwdzięczyć :)

  Mój blog

  POMOŻESZ?-Jeśli tak, to koniecznie napisz mi w komentarzu na moim blogu!

  OdpowiedzUsuń
 12. Książka wydaje się być na prawdę ciekawa! Zbliżają się wakacje, więc mam nadzieje, że znajdę czas aby ją przeczytać :) Pozdrawiam i obserwuje!
  http://nejfan-13.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Fabuła jest całkiem ciekawa, na pewno nie słyszałam o podobnych dziełach. Jeśli miałabym tą książkę w swoim zasięgu to sięgnęłabym po nią ;)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze! Dajecie mi motywację, żeby prowadzić bloga dalej. ♥
Weryfikacja obrazkowa wyłączona. :)