"Girl Online"- książka skłaniająca do refleksji

Na sam początek powiem, coś co zabrzmi banalnie. Ta książka jest po prostu świetna! Skłania do refleksji i pokazuje, że jeśli robimy coś w internecie są małe szanse, żeby pokazać się w nim anonimowo. Tak, wiem, że w blogosferze pojawiło się mnóstwo recenzji o tej niesamowitej książce, dlatego chcę w swojej opinii zawrzeć coś oryginalnego.
 Książkę Zoelli skończyłam czytać dzisiaj, a na przeczytanie jej całej potrzebowałam tylko trzech dni. Powieść mnie bardzo zainteresowała i wciągnęła, myślę, że też po części dlatego, że napisała ją osoba udzielająca się intensywnie w internecie, a główna bohaterka powieści także jest blogerką. Bardzo utożsamiam się z Penny, myślę, że mamy podobne charaktery oraz zainteresowania. No dobrze, ale może przejdźmy do rzecz. "Girl Online"- co o niej sądzę?
Książka pozwala dostrzec nam rzeczy, których w codziennym życiu możemy nie dostrzegać. Każdy z nas ma jakieś problemy, swoje troski- większe lub mniejsze. Niektórzy radzą sobie z nimi świetnie, a inni potrzebują długiego czasu, żeby sobie z nimi poradzić. Nie chcę zdradzać całej fabuły książki, więc będę pisała ogólnikowo. Aby komuś zaufać, musimy go najpierw poznać, o czym też przekonuje się na własnej skórze bohaterka. Na szczęście ma wspaniałą rodzinę i przyjaciela na których zawsze może liczyć. Nie zapomnijmy także o tych negatywnych osobach w jej życiu. Będzie musiała stawić czoło swojemu strachu i lękowi, żeby czuć się szczęśliwa i dumna z siebie. Cóż, więcej Wam nie opowiem musicie doczytać sami. ;) Pamiętajcie tylko o przerwach na jedzenie i picie, bo książka naprawdę wciąga i ciężko się od niej oderwać! :D
A jeśli mam teraz okazję chciałabym podziękować mojej wspaniałej klasie, która o mnie pamięta i wspiera mnie w chorobie. To właśnie oni podarowali mi tę książkę, po którą już wcześniej chciałam sięgnąć, ale coś mi nie wychodziło. Dzięki Wam mogłam ją przeczytać szybciej, za co bardzo Wam dziękuję! :)
Aha, jeszcze chciałam Wam dać znać, że założyłam ostatnio fanpage mojego bloga, więc jeśli chcecie być na bieżąco lajkujcie! :D
       Facebook I Instagram I Grupa czytelników I Snapchat- atramka

11 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej książce wiele dobrych rzeczy.

  http://patrysjahasmikmero.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam z ciekawości. Może być. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki. I w najbliższym czasie na pewno sięgnę po tę pozycję.
  pozdrawiam Zaczytana-ita.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle widzę pozytywne opinie o tej książkę ale jakoś boję się po nią sięgnąć. Może się to zmieni?
  Wracaj do zdrówka, zazdroszczę klasy! Mi nigdy nie dano książki, duh (;
  Pozdrawiam! http://pozeracz-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Też czytałam tą książkę, nie dziwię się, że przeczytałaś ja w tak szybkim tempie jest naprawdę wspaniała! Chyba jedna z lepszych jakie czytałam :)
  Pozdrawiam!

  http://murky-rainbow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zauważyłam pewną zależność. Osobom w podobnym wieku co Penny (ewentualnie ogromnym fanom Zoelli) ta książka się bardzo podoba. Natomiast osoby nieco starsze nie zachwalają jej już tak bardzo. Ja należę do tego drugiego grona i niestety uważam, że książka do dzieł literackich nie należy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam straszną ochotę przeczytać tą książkę, ale czekam na jakąś przecenę tej ksiązki :) Szukałam ebook'a, ale nigdzie nie mogę znaleźć :/

  Będzie mi miło, jeśli wpadniesz do mnie, pozdrawiam :) http://marysiaofficialblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tą książkę i jak na razie jest moją ulubioną <3
  Pozdrawiam, DZIEWCZĘCO.PL

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie dużo o niej słyszałam, ale jeszcze jej nie czytałam. Obserwujemy?
  Zapraszam do mnie.

  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele się ostatnio mówi o tej książce. Moja młodsza siostra, wielka fanka Zoelli ją ma, chyba ją sobie pożyczę i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie w moim typie książka, ale wiele opinii pozytywnych się naczytałam :D
  claudia-ss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze! Dajecie mi motywację, żeby prowadzić bloga dalej. ♥
Weryfikacja obrazkowa wyłączona. :)