Przypominacz I school tricks

Wiadomo, że nie zawsze pamiętamy o najważniejszych rzeczach. W roku szkolnym przydarza się to czasem nazbyt często, dlatego przydałoby się wszystko jakoś zebrać do siebie. Dodatkowo, jesteśmy ludźmi, których cieszy estetyka i ulubione kolory. Jak prosto wykonać Przypominacz, w którym będziemy mogli zapisywać najważniejsze rzeczy, wydarzenia, ale nie tylko?
Na początek potrzebny nam notatnik. Wystarczy też zwykły zeszyt, ale jeżeli chcemy, żeby przetrwał dłużej, wybieramy ten z twardą okładką. Ja swój zakupiłam w markecie, teraz jest ich tam pełno, bo jak wszystkim wiadomo niedługo zaczyna się szkoła.

Uznałam, że pięć kategorii to za mało, aby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Dlatego więc co jakiś odstęp kartek stworzyłam 'koperty', na których napisałam 'tytuł' każdego wątku. Ozdobiłam je ozdobnymi taśmami, żeby ciekawiej wyglądały. Zobacz co znalazło się na moich kopertach. :)
Na pierwszej znalazł się tytuł "sprawdziany i kartkówki". W roku szkolnym, jak sami wiecie, jest ich naprawdę sporo, dlatego warto je wszystkie sobie zapisywać. Ja uznałam, że będę to robiła w ten sposób.

 Kolejna nosi nazwę "prace długoterminowe". Stwierdziłam, że nie ma sensu zapisywać tutaj codziennych prac domowych, bo co chwilę musiałabym wyciągać zeszyt z plecaka. Dlatego długoterminowe zadania będą gościć na tych stronach i mi o sobie przypominać.
 Tutaj widzimy napis "terminy". Znajdą się tutaj mniej lub bardziej znaczące daty od szkolnego apelu, po zajęcia z fotografii. Myślę, że świetnie się to nada również na zapisywanie terminów sprawdzianów.
 Nie mogło oczywiście zabraknąć czegoś indywidualnego. W zakładce "blog" będę pisała pomysły na posty i wszystko dokładnie ustalała. Ten mały zakątek w szkolnym notatniku pozwala mi na chwilę wytchnienia!
 Kolejną rzeczą 'ode mnie' jest zakładka "fotografia". Zapiszę tam najprawdopodobniej różne terminy związane z fotografią, gdybym chciała coś sobie przypomnieć, może wkleję tam też parę fotek. ;)
No i miejsce na notatki, gdzie mogę pisać praktycznie wszystko. Obojętnie czy to obliczenia na lekcji matematyki, czy wiersz lub rysunki.

Żeby nie było tak szybko mam dla Was jeszcze szkolne triki, które ułatwią Wam codzienną pracę!
1. Zaznaczaj karteczkami samoprzylepnymi zadania domowe, żeby nic Ci nie umknęło.

2. Zapisuj rzeczy, które musisz zrobić na karteczce lub nawet na dłoni, żeby mieć te polecenia zawsze przy sobie.
3. Kiedy się uczysz rób sobie przerwy, żeby się nie 'przegrzać'. Dobrym pomysłem jest też nauka na świeżym powietrzu.
4. W czasie lekcji możesz rysować drobne rysunki na marginesie czy też na małej karteczce. To pomoże Ci się skupić i zapamiętasz więcej z lekcji.
5. Jeżeli nauczyciel mówi coś ważnego, zapisuj to, żeby nie umknęło Ci z notatki.

To już wszystko na dziś, jeśli chodzi o temat szkoły. Wyczekujcie więcej postów o podobnej tematyce, bo powinny się tu pojawić już niedługo! ;)
Wykorzystasz pomysł z Przypominaczem? Używasz któregoś z trików? Koniecznie daj znać w komentarzu!
Polub, aby być na bieżąco!

12 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post! Dziś jadę do miasta, kupuję zeszyt, i robię podobny kalendarzyk! Wyszedł rewelacyjnie!
  Zapraszam Cię też do mnie! ;) http://hot-schot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post, fajny pomyśl z tym zeszytem, moze zrobie cos podobnego? :) U mnie tez post back to School, wiec jak chcesz to mozesz zajrzeć

  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. przydatne informacje! ja na szczęście szkołę mam już za sobą! :) :D

  Zaobserwuj mnie (poinformuj mnie o tym), a odwdzięczę się tym samym i kilkoma komentarzami! :)
  http://eye-shadoow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. przydatne porady ;)

  W WOLNEJ CHWILI ZAPRASZAM DO MNIE :)

  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne rady :) Zaczęłam obserwować
  mój blog klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak Zwykle twoje posty czytaniem bardzo dokładnie <3 Czytam twój blog codziennie :D I oczywiście obserwuje :D

  Mój Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. w poniedziałek musze kupić sobie kalendarz albo notes na wszystkie potrzebne mi wydarzenia
  Zapraszam na mojego pierwszego bloga, tematem przewodni bloga to lifestyle. Mam nadzieję, ze Wam sie spodoba i zostaniecie ze mną na dłużej!
  http://beautyis-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobrze piszesz. =D Zgadzam się, jeśli nauczyciel coś dyktuje ja najczęściej zapisuję w zeszycie na marginesie. ^^ Wpadnij w wolnej chwili: k l i k ♥. Pozdrawiam (;.

  OdpowiedzUsuń
 9. ja dużo zapisywałam żeby zapamiętać więc z tym się zgodzę, co do rysowania na marginesie to też to robiłam ale wtedy nic nie zapamiętywałam bo byłam za bardzo skupiona na moim 'obrazie' :P

  vanillia96.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne triki i cudowny przypominacz :) Chyba sama muszę taki sobie zrobić :D
  twopinkdreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe patenty;)
  somethingforyou0.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze! Dajecie mi motywację, żeby prowadzić bloga dalej. ♥
Weryfikacja obrazkowa wyłączona. :)